Multikulturní výchova – africké tance a rytmy ve školce

V pondělí 18.11. jsme se jako kouzlem ocitli v horké Africe.
Zatancovat a zabubnovat nám přijela umělecká skupina BaToCu.
Seznámili jsme se s původními prvky rytmů a tanců západní Afriky, s jejich symbolikou. Viděli jsme české i exotické tanečníky a hudebníky Senegalu v originálních afrických kostýmech. Děti si mohly zahrát na africké rytmické nástroje. Dozvěděly se zajímavosti o tom, jak se lidé dorozumívali v dobách, kdy ještě nebyly telefony a další technické vymoženosti.
Pro většinu dětí bylo osobní setkání s lidmi černé pleti opravdovým zážitkem. Na toto téma se poté mezi dětmi rozvinuly zajímavé diskuse, učitelky tak měly jedinečnou možnost podpořit myšlenku vzájemné tolerance mezi lidmi odlišných kultur.
Multikulturní výchova je nedílnou součástí našeho vzdělávacího programu.
Fotografie z akce můžete vidět např. ZDE.

0 odpovědí

Zanechte komentář

Chcete se zapojit do diskuze?
Žádný problém!

Napsat komentář