Návštěva ZŠ s předškoláky

Ve středu 22. ledna jsme s našimi předškoláky navštívili Základní školu v Mníšku pod Brdy.
Ve vestibulu školy nás přivítaly  paní ředitelka Pažoutová a paní zástupkyně Látalová. Rozděleni do dvou skupinek jsme v jejich doprovodu vyrazili na obhlídku budovy. Nakoukli jsme do tělocvičny, kde sedmačky právě trénovaly driblování. Pro většinu dětí nebyla tělocvična novinkou, hned hlásily, že sem chodí na Sokola.
Děti nadchla PC učebna – tolik počítačů najednou je nemohlo nechat chladnými. Viděli jsme také sborovnu, dílny, šatny a jídelnu.
Po prohlídce budovy jsme se přemístili do 1. A . Prvňáčci nám předvedli, jak už umí číst a my jim na oplátku naši básničku, kterou se každé ráno vítáme ve školce. Rozloučili jsme se a vešli do 1. B , kde nám žáčci ukázali třídu a představili svůj projekt z centra Ateliér. Zacvičili jsme pro ně naši oblíbenou písmenkovou rozcvičku. Ozvalo se zvonění a my se rozloučili.
Děti i paní učitelky potěšilo vzájemné setkání s bývalými i budoucími žáčky školky i školy.
Po cestě zpět do školky si děti vyprávěly, co se jim líbilo a na co se do školy těší. 
Věříme, že i díky této návštěvě se děti během zápisu v již známé budově ZŠ budou cítit dobře a hezky si jej užijí.
Děkujeme ZŠ za milé přijetí.
Andy
Fotografie z akce ZDE

0 odpovědí

Zanechte komentář

Chcete se zapojit do diskuze?
Žádný problém!

Napsat komentář