Téma u Defínů: „Jaro a voda“

V posledním březnovém týdnu se třída Delfínů věnovala tématu „Jaro a voda“. Na procházkách jsme pozorovali odkvetlá jarní kvítka sněženek, bledulí, stále svěží petrklíče, krokusy a nově vykukující fialky, podběly, kopřivy a po celý rok kvetoucí sedmikrásky. Ke každé květince jsme si řekli, zda si je můžeme natrhat a využít v bylinkové lékárničce. Nezapomněli jsme ani na rašící větvičky dřevin, každá má charakteristické větvení i tvar pupenů, tak jsme se snažili být dobrými pozorovateli, abychom našli rozdíly. Shlukli jsme se kolem pampelišky a povyprávěli si o jejím důmyslném systému, který ji umožní mít tolik vláhy, aby napojila všechny listy. Delfíni už vědí, že voda k nám neodmyslitelně patří, že je to vzácná tekutina, nesmíme s ní plýtvat. Jejím nedostatkem trpí na světě mnoho lidí, a tak abychom i my, kteří nepociťujeme její nedostatek si to připomínáme 22. Března Světovým dnem vody. Povídali jsme si jak vypadá, k čemu všemu ji potřebujeme, kde všude ji najdeme, o jejím koloběhu v přírodě. V pátek přišla Pavla Plocková s interaktivní prezentací. Zopakovali jsme si při ní vše, co jsme se během týdne probírali, ale dověděli se i mnoho nového. Toto téma jsme zakončili malováním obrázku spojeným s vodou. Někdo namaloval mlýn, někdo déšť, někdo krásně kvetoucí květiny, řeku plnou plavců atd. Nezapomněli jsme ani na hry, líbil se nám např. „Vodouch“.
Andy

0 odpovědí

Zanechte komentář

Chcete se zapojit do diskuze?
Žádný problém!

Napsat komentář