Výlet do hvězdárny

V úterý 3.6. se předškoláci z Koníků a Chobotniček vydali na dobrodružnou výpravu za sluníčkem. Cílem byla pražská Štefánikova hvězdárna na Petříně. Na Petřín jsme nemohli doputovat jinak než lanovkou, ze které jsme si užívali krásný výhled na Pražský hrad a Vltavu. Ještě před návštěvou hvězdárny nám zbylo trochu času, který jsme strávili v nádherně rozkvetlé růžové zahradě.
Ve hvězdárně pro nás měli připravený program o sluníčku. Nejdříve nás usadili do malého kinosálu, kde jsme viděli zajímavý pořad o slunci a potom už jsme se celí nedočkaví přesunuli k obrovskému dalekohledu, kterým jsme mohli pozorvat slunce na obloze. Sluníčko se nám sice na chvíli schovalo za mraky, ale protože jsme mu zazpívali pěknou písničku, za chvíli už se nás zase smálo z oblohy. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací nejen o slunci, ale i o hvězdách a měsíci.
Návštěvou hvězdárny ale náš výlet nekončil – ještě jsme se zasmáli v zrcadlovém bludišti a vyřádili jsme se na úžasném hřišti, které jsme měli skoro celé jen pro sebe.
Potom už nás čekal návrat do Mníšku. Přijeli jsme sice unavení, ale spokojení a plní zážitků. Že jsme si výlet opravdu užili, se můžete přesvědčit ve fotogalerii.

Jana a Dobra

0 odpovědí

Zanechte komentář

Chcete se zapojit do diskuze?
Žádný problém!

Napsat komentář