Andersenova noc – spaní ve školce

V březnu v naší školce proběhla ještě jedna mimořádná událost – poprvé jsme uspořádali Andersenovu noc v rámci projektu Celé Česko čte dětem. Předškoláci s námi přespali ve školce, kde na ně čekal večerní pohádkový program. Na „zahřátí“ byly připravené pohádkové hádanky – poznávali jsme písničky z pohádek, hádali jsme, do které pohádky patří úryvky pouštěné z CD, ze kterých pohádek jsme si vypůjčili typické předměty – např. šípkovou růži, košíček atd. Skládali jsme obrázkové puzzle a opět poznávali, o kterou pohádku se jedná. Hlavní program vypukl hned po setmění. S baterkami v ruce jsme se vydali na pohádkovou cestu po temné noční školce. Děti chodily ve skupinkách a hledaly schované pohádkové postavy. U každé z nich splnily jednoduchý úkol a za to dostaly na památku razítko. A kdo se nám ve školce schovával? Potkali jsme Zlatovlásku s Jiříkem, čarodějnici se dvěma kouzelnickými učni, Pipi Dlouhou punčochu, Krysáky a Červenou Karkulku.

Za splnění všech úkolů dostaly děti jako odměnu nazdobené perníčky. Než jsme se všichni vrátili z pohádkové cesty, byla už spousta hodin a nastal čas zavrtat se do pelíšků. Ještě pohádka a indiánská ukolébavka na dobrou noc a za chvíli už všichni spokojeně spali a spali a spali…. Ale ráno nás sluníčko brzy vyhnalo z postýlek. Po rozcvičce jsme společně s rodiči posnídali a byl čas se rozloučit. Spaní ve školce jsme si všichni náramně užili a ani se nám nechtělo domů.
Moc bychom chtěli poděkovat všem rodičům a přátelům školy za účast na pohádkovém programu a přípravu snídaně.

Fotografie ze všech akcí si můžete prohlédnout v galerii – SPOLEČNÉ.

Mgr. Jana Žáková

0 odpovědí

Zanechte komentář

Chcete se zapojit do diskuze?
Žádný problém!

Napsat komentář