Canisterapie – pejskové ve školce

V pátek 18.9. jsme si do školky pozvali na návštěvu tři přítulné pejsky a jejich paničky. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o psím světě, naučili jsme se, jak se k pejskům chovat a nechovat, co dělat, když potkáme cizího psa, proč se nás pejskové někdy bojí a proč se my nemusíme bát jich. Už víme, jak dát pejskovi najevo, že si s ním zrovna nechceme hrát nebo jak ho naopak ke hře vybízet. Mohli jsme si vyzkoušet, jak se psi správně vodí na vodítku, jak a za co jim dávat odměnu a potom jsme se nimi mohli pořádně pomazlit. Sami na sobě jsme si vyzkoušeli, že takové psí pomazlení je příjemné, uklidňující a všem nám zvedlo náladu. Zjistili jsme tak, co je to vlastně ta canisterapie – léčení duše i těla s pomocí chlupatých kamarádů. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout fotky z celé akce.

0 odpovědí

Zanechte komentář

Chcete se zapojit do diskuze?
Žádný problém!

Napsat komentář