Kniha je náš kamarád

Vztah k literatuře, čtení a knize samotné vytváříme u dětí pravidelným prohlížením obrázků, čtením pohádek. Ale na další stupínek čtenářské gramotnosti stoupáme také správným zacházením a využíváním knih jako zdroje poznání, informací i historických odkazů.
Navštěvujeme městskou knihovnu v Mníšku pod Brdy a s předškoláky jsme dětem zprostředkovali výlet za poznáním do slavné Strahovské knihovny v Praze, kde se dozvěděly zajímavé informace. Byli jsme pozváni i do mist, která jsou pro veřejnost uzavřena. Viděli jsme jednu z největších knihoven v Evropě. Jsou v ní tisíce knih. Byla nám ukázána i kniha z doby Karla IV.
Děti nejen poznávají, ale spolu s rodiči také vytváříme v pořadí již čtvrtou knihu s názvem “Rok na cestách”, kterou zakončíme naše čtenářské, literární a výtvarné dovednosti.

Foto zde.

Dobroslava Skřičková, třída Rybičky, MŠ Nová

0 odpovědí

Zanechte komentář

Chcete se zapojit do diskuze?
Žádný problém!

Napsat komentář